Zakažite procenu sposobnosti dece za bavljenje sportom

PEDIJATRIJA

ZDRAVO ODRASTANJE UZ SPORT!
  • Sportska aktivnost je neophodna za zdravo fizičko i mentalno odrastanje i sazrevanje Vašeg deteta.
  • Međutim, uz velike koristi, bavljenje sportom krije i ogromne risike koji trajno mogu da naruše zdravlje detata i čak, da ugroze njegov život.
  • Zato je neophodno proceniti sposobnost dece za bavljenje sportom i doluku o izboru sportskih aktivnosti prilagoditi objektivnim mogućnostima zdravstvenog stanja deteta u datom uzrastu.
  • Specijalista kardiolog će na osnovu više vrsta proceniti zdravstveno stanje deteta i mogućnosti opterećenja bez rizika.
  • U situacijama kada su rizici prihvatljivi, zajedno sa roditeljima će pripremiti odgovarajući režim zaštite uz redovne kontrole.
Dr-Dusica-Rakic-thegem-portfolio-metro Zakažite procenu sposobnosti dece za bavljenje sportom
Prof. dr Dušica Rakić

supspecijalista kardiologije

Dr-Slobodan-Maricic-1-thegem-portfolio-metro Zakažite procenu sposobnosti dece za bavljenje sportom